نگهداری سیستم های اعلام حریق در کرج

سوالات متداول
 • یک سیستم هشدار و اعلام حریق هر چند وقت یکبار باید عیب یابی شود؟
  برای عیب یابی سیستم های اعلام حریق، سازمان آتش نشانی آمریکا هر یک ماه و سازمان آتش نشانی انگلیس هر 3 ماه یکبار این کار را پیشنهاد می‌کنند. این زمان می‌تواند کمی زود به نظر بیاید، اما دلیل آن، اهمیت کارایی درست این تجهیزات و سیستم ها است.
 • مدت زمان تست و بازرسی یک سیستم هشدار دهنده هر چند وقت یکبار است؟
  زمان تست و عیب یابی برای سیستم های خانگی و محیط های کوچک با حداقل کثیفی، میتواند هر 6 ماه یکبار باشد. اما در محیط های بزرگ و یا سازه هایی با سیستم های پیچیده تر باید هر 1 تا 3 ماه تست و عیب یابی شوند.
3.7/5 - (3 امتیاز)

سیستم های اعلام حریق برای محافظت از ساکنین، افراد حاضر در محل و ساختمان ها نصب می‌شوند. این مواردی همگی به این بستگی دارند که این سیستم در مواقع آتش سوزی به درستی کار کرده و به عنوان یک سیستم هشدار اولیه عمل کند و امکان تخلیه ایمن و به موقع را فراهم سازد. از آنجایی که نصب سیستم های اعلام حریق در ساختمان، مهم می‌باشد، این خدمات باید مطابق با شرایط آتش نشانی بوده و نسبت به نگهداری از آنها نیز کوشا باشید. شرکت آریا حریق علاوه بر تامین، خدمات تعمیر و نگهداری سیستم اعلام حریق در کرج را به مشتریان گرامی ارائه می‌دهد.

تعمیر سیستم های اعلام حریق در البرز

تامین سیستم اعلام حریق در کرج

آریا حریق علاوه بر اجرا و نصب سیستم اعلام حریق در کرج، این تجهیزات را نیز تامین می‌کند. شرکت ما محصولات تمامی برند های معروف و معتبر ایرانی و خارجی را به صورت تک و عمده فروخته و می‌تواند به عنوان تامین کننده در پروژه های نصب و اجرای این تجهیزات در ساختمان ها نیز فعالیت داشته باشد.

خدمات تعمیر و نگهداری سیستم اعلام حریق

فراموش نکنید که بر اساس نصب این سیستم ها و تجهیزات باید طبق شرایط و استاندارد های آتش نشانی و ایمنی باشد، لذا باید بازرسی و نگهداری از آنها نیز به صورت سه ماهه و سالانه انجام شود. شرکت آریا حریق با بیش از 15 سال تجربه در این زمینه به همراه کارشناسان با تجربه، دارای گواهینامه و مدرک تخصصی در این حوزه بوده، خدمات تعمیر و نگهداری از سیستم های اعلان حریق در استان البرز را با کمال میل به مشتریان عزیز ارائه می‌کند. توجه داشته باشید که تعمیر و نگهداری این سیستم ها، حداقل یک بار در سال الزامی است.

آریا حریق مرکز پخش و فروش انواع سیستم اعلام حریق در کرج می باشد. برای مشاهده محصولات به این بخش مراجعه نمایید.

هنگام نگهداری از سیستم اعلام حریق، هر از چند گاهی باید قطعات یا عناصر پوشیده شده را تعویض کرد. این موارد شامل نکات زیر است:

 • باتری های منبع تغذیه اضطراری باید هر 4 سال یکبار طبق دستورالعمل سازنده تعویض شوند.
 • دتکتور های آتش نشانی با جبران آلودگی باید حداکثر پس از 8 سال و بدون جبران آلودگی حداکثر پس از 5 سال تعویض شوند.

نگهداری سیستم های اعلام حریق در کرج

تمامی تجهیزات متصل به سیستم که فعال هستند، در طول تعمیر و نگهداری سیستم اعلام حریق بررسی می‌شوند. بسته به الزامات، این روند ممکن است به عنوان مثال، تجهیزات زیر را نیز شامل شود:

 • باز شدن دریچه های دود و درهای خروج
 • بستن درب ها و گیت های آتش نشانی
 • خاموش کردن سیستم های تهویه
از دیگر خدمات آریا حریق، اخذ تاییدیه سیستم اعلام حریق در کرج برای انواع سازه ها و ساختمان ها می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با ما در تماس باشید.

مراحل بازرسی و عیب یابی

مراحل بازرسی سیستم اعلام حریق به این صورت است که ابتدا سیستم کنترل پنل و آشکارسازها را خاموش می‌کنیم تا هیچگونه هشداری ارسال نشود. پس از آن، علاوه بر بازرسی چشمی، باید فعال بودن دتکتورها و شستی ها نیز چک شود.

سپس باید بررسی شود که آیا سایر دستگاه های هشدار و حفاظتی فعال و آماده به کار هستند یا خیر. همچنین از آنجایی که یک سیستم اعلام حریق باید قابلیت کار بدون برق را داشته باشد، باتری های این تجهیزات نیز باید با اندازه گیری جریان یا ولتاژ ساکن، بررسی شوند.

براساس استاندارد جهانی DIN 14675 که به نصب و راه اندازی این سیستم ها اشاره دارد، عیب یابی سیستم های اعلام حریق و بازرسی آنها باید هر سه ماه یکبار انجام شود. یکی از موارد مهم هم در این بازرسی، دقت به کثیفی تجهیزات و آسیب به اجزای آنها است. البته در این روند تغییرات ساختاری و تغییر در وضعیت اطراف دستگاه ها هم مورد توجه قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *